دانلود فایل های word پاورپوینت کانسارهای رسوبی منگنز در ایران و جهان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word پاورپوینت کانسارهای رسوبی منگنز در ایران و جهان :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 25 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


1
تاریخچه و کاربرد عنصر منگنز عنصر منگنز در سال 1774 توسط شول , دانشمند سوئدی شناسایی و معرفی شد.در سا ل 1856 , کاربرد آن در صنایع فولاد شناخته شد و در سال 1882 , رابرت هادفیلد فولادهای منگنزی را کشف کرد. عدد اتمی این عنصر 25 است و مانند آهن و مس از فلزات انتقالی محسوب میشود.
2
الف) کانسارهای گرمایی: 1. ذخایر رگ های گرمایی این ذخایر معمولاً کوچک هستند وبه سنگ درونگیر خاصی وابسته نیستند.این ذخایر تنها هنگامی از لایه بندی سنگهای رسوبی درونگیرخودتبعیت میکنند که نفوذ محلو لهای کانه داروته نشین کردن مواده معدنی درلایه های رسوبی راحت ترازعبورازآنهاباشد.تشخیص چگونگی جایگزینی این ذخایربین لایه های رسوبی به سادگی امکا نپذیراست و به این ترتیب میتوان آ نها راازذخایر لایه های که همزمان با رسو بگذاری تشکیل شد ه ا ند , تفکیک کرد.
3
2 . ذخایر گرمایی کم دما(اپی ترمال): در کانسارهای گرمایی کم دما منگنز , معمولاً مقدار عناصر کمیاب Co و Ni و Cu کم است. به استثنای مناطق عمیقتر رگه ها که به تود ههای حاوی سولفید عناصرپایه آ نهامنشأگرفته اند , نزدیک هستند, در ب رخی ازموارد از قبیل کانسارهای تشکیل شده از چشمه های آب گرم,منگنزباعناصر W و Cu, Ag, Pb-Zn در رگه هایاکسید منگنز همراه است که از فعالیت سیستم های کم سولفید ایجاد شده است.
4


لینک کمکی