دانلود فایل های word پاورپوینت ال دی ال و اچ دی ال در انسان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word پاورپوینت ال دی ال و اچ دی ال در انسان :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 8 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


1
ال دی ال و اچ دی ال در انسان
ا نواع چربی های خون
منابع کلسترول
کلسترول به دو طریق در بدن به وجود می آید :
1. بدن خودش کلسترول می سازد. بیشترین کلسترول را کبد می سازد و مقدار آن, روزانه در حدود 1000 میلی گرم می باشد .
2. کلسترول وارد شده به بدن, از طریق خوردن مواد غذایی از جمله: گوشت قرمز, مرغ, ماهی و لبنیات. انجمن قلب آمریکا توصیه کرده است که هر فرد باید روزانه کمتر از 300 میلی گرم کلسترول مصرف کند تا دچار بیماری نشود .
لازم به ذکر است که میوه ها , سبزیجات, روغن های گیاهی, غلات و آجیل دارای کمترین مقدار کلسترول و زرده تخم مرغ و گوشت ها دارای بیشترین مقدار کلسترول هستند .
2
کلسترول در خون حل نمی شود و توسط لیپوپروتئین ها وارد سلول می شود و از آن خارج می گردد. (لیپوپروتئین ترکیبی از پروتئین و چربی است و چربی را در خون حمل می کند.) وجود کلسترول در کبد, نخاع و مغز ضروری است. کلسترول در ساخت و نگه داری سلول ها, برخی هورمون ها, ساخت ویتامین D و جذب ویتامین های محلول در چربی نقش دارد. مقدار مناسب کلسترول کمتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر است .
*HDL یا لیپوپروتئین با چگالی بالا به نام "کلسترول خوب" معروف می باشد . HDL دارای مقدار زیادی پروتئین و مقدار کمی کلسترول می باشد. این نوع لیپوپروتئین, کلسترول را از خون برمی دارد و به کبد می برد .
HDL از قلب محافظت می کند و مقدار کم آن ( کمتر از 40 میلی گرم در دسی لیتر) در خون می تواند یکی از عوامل ایجاد بیماری های قلبی باشد. مقدار مناسب HDL برابر و یا بیشتر از 60 میلی گرم در دسی لیتر می باشد .
* LDL یا لیپوپروتئین با چگالی کم به نام "کلسترول بد" شناخته می شود . LDL دارای مقدار زیادی کلسترول و مقدار کمی پروتئین می باشد. وظیفه LDL حمل کلسترول و دیگر چربی ها در خون است .
3
افزایش LDL در خون می تواند باعث باریک و سخت شدن رگ های تغذیه کننده ی قلب و مغز و به دنبال آن بروز بیماری های قلبی و مغزی شود. مقدار مناسب LDL کمتر از 100 میلی گرم در دسی لیتر است .
منابع تری گلسرید
تولید خیلی از هورمون ها مانند پروژسترون, استروژن, تستسترون, آدرنالین و خیلی از هورمون های دیگر بدون کلسترول ممکن نخواهد بود. پس در نتیجه می توان گفت کلسترول یک عنصر لا زم و ضروری برای انسان در ادامه زندگی است.
بدن کلسترول را از موادغذایی و کبد می گیرد تا بتواند تمام این فعالیت ها را انجام دهد.
خیلی ها می گویند کلسترول باعث حملا ت قلبی می شود در صورتی که اینطور نیست. تحقیقات نشان داده است که کسانی که دچار حملا ت قلبی می شوند 50 درصد از آنها حتی کلسترول خونشان روی 200 بوده است و نیز حتی آمار در بسیاری از کشورهای آفریقایی و اروپایی نشان می دهد که انسان هایی هستند با سن بالا ی 90 سال که کلسترول آنها روی 400 است و هنوز هم بدون هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه می دهند.
4


لینک کمکی